Kategorie firm Place zabaw do użytku publicznego Urządzenia pojedyncze Urządzenia sportowe Mała architektura Nawierzchnie na place zabaw Place zabaw do użytku prywatnego Sale zabaw Skateparki Siłownie zewnętrzne Akcesoria do placów zabaw Certyfikacja wyposażenia placów zabaw i nawierzchni

Zapisz się do newslettera!
Wywiad miesiąca Produkt miesiąca

Raj dla najmłodszych

Plac zabaw spełniający normy bezpieczeństwa

place zabaw dla dzieci

Każde dziecko poszukując rozrywki i kontaktu z rówieśnikami najlepiej odnajdzie się na placu zabaw. Są to miejsca, które w stu procentach spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, w których najmłodsi mogą spokojnie oddać się beztroskiej zabawie w gronie innych dzieci. Obecnie, dzięki wsparciu Unii Europejskiej i działaniom Samorządów, powstaje coraz więcej tego typu miejsc.

Nowoczesne place zabaw dla dzieci wyposażone są w wiele elementów o różnym przeznaczeniu. Pojedyncze urządzenia wolnostojące, takie jak piaskownica, bujany konik czy sprężynowe bujaki, zapewniają mnóstwo frajdy i pozwalają pozytywnie spożytkować nagromadzoną energię. Oczywiście nikt z nas nie mógłby wyobrazić sobie placu zabaw bez huśtawek czy zjeżdżalni, dlatego też są one nieodłącznym elementem tych miejsc.

Place zabaw dla dzieci – wskazówki dla inwestorów.

W związku z tym, że z różnych przyczyn coraz więcej szkół, placówek i osób prywatnych decyduje się na budowę placu zabaw, należałoby zapoznać się z profesjonalnymi firmami, które świadczą swoje usługi właśnie w tym zakresie. Poszukując informacji warto zapoznać się z treścią strony internetowej E-placezabaw.pl. Witryna prezentuje dane kontaktowe do podmiotów zajmujących się produkcją poszczególnych elementów stanowiących część inwestycji, jak również jej realizacją. Przy przekonaniu, że wybudowany plac musi być jak najbezpieczniejszy, naprawdę warto skorzystać z usług prawdziwych fachowców.

Podczas projektowania należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj poszczególnych elementów służących do zabawy, ale również, a może przede wszystkim, na rodzaj podłoża. To właśnie dobór prawidłowej nawierzchni zapewni bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom i zminimalizuje ryzyko bolesnych stłuczeń. Profesjonalne nawierzchnie syntetyczne stosowane na nowoczesnych placach mają za zadanie amortyzować każdy upadek dziecka. Projektując miejsce zabaw, w szczególności takie do użytku publicznego, nie możemy koncentrować się tylko i wyłącznie na jednej grupie wiekowej. Asortyment urządzeń powinien obejmować elementy zarówno dla najmłodszych, jak też starszych. Plac zabaw powinien bowiem być miejscem integracji wszystkich dzieci bez ograniczeń na wiek czy płeć. Bardzo istotną rolę odgrywają tu sprzęty sportowe, przeznaczone na przykład do wspinaczki. Dzięki tego rodzaju udogodnieniom, maluchy będą mogły nie tylko wspaniale się bawić, ale również ćwiczyć koordynację ruchową i logiczne myślenie.

Mając na uwadze oszczędności, wciąż jeszcze wielu inwestorów decyduje się na kupno produktów czy urządzeń, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa. Jest to podstawowy błąd, który w przyszłości może kosztować sporo problemów. Poszukując sprzętu odpowiedniego na plac zabaw dla dzieci, naprawdę warto zwrócić się w kierunku produktów posiadających odpowiedni certyfikat.

Powrót
Ogólnopolski serwis o placach zabaw i małej architekturze - place zabaw | o siłowniach zewnętrznych
plac zabaw dla dzieci | nawierzchnia na place zabaw