Bezpieczne place zabaw – Eplacezabaw

Bezpieczne place zabaw

Zobacz Katalog Producentów

Miejsca zabaw zgodne z przepisami

Przy współpracy z Polskim Komitetem Normalizacyjnym oraz Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów udostępniamy Państwu informacje o tym, na co zwrócić uwagę projektując, kupując i budując bezpieczne place zabaw. Znajdą tu Państwo również informację o tym, jak należy o nie dbać i właściwie nimi administrować, aby były to miejsca w pełni bezpieczne.

 

logotyp-01 na www                PN wyrób certyfikowany-01 na www

 

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) – jako krajowa jednostka normalizacyjna oferuje producentom placów zabaw, skateparków i ich wyposażenia dobrowolną certyfikację na Znak Zgodności z Polską Normą – Znak PN.
Znak PN jest przyznawany przez niezależną stronę trzecią – Polski Komitet Normalizacyjny, po potwierdzeniu, że wyrób spełnia WSZYSTKIE wymagania przewidziane w normie.

Znak Zgodności z Polską Normą umieszczony na elementach wyposażenia placów zabaw informuje, że ich bezpieczeństwo i jakość są wyznaczone wymaganiami zawartymi w Polskich Normach – czyli zgodne z aktualnym i sprawdzonym poziomem techniki i uznanymi regułami technicznymi.

Przy współpracy z PKN udostępniamy do pobrania publikację Informator dla producentów, operatorów i zarządców placów zabaw:

Informator dla producentów i zarządców placów zabaw >>> zobacz więcej

 

Bezpieczne place zabaw – zasady

Dzięki międzynarodowemu projektowi sfinansowanemu przez Komisję Europejską Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przygotował stronę www poświęconą warunkom bezpieczeństwa na placach zabaw. W ramach międzynarodowego projektu, specjaliści z Bułgarii, Danii, Estonii, Holandii, Norwegii, Słowacji, Słowenii oraz Polski, przeprowadzili analizę bezpieczeństwa urządzeń montowanych na placach zabaw.

Serwis internetowy  www.placezabaw.uokik.gov.pl jest doskonałym poradnikiem dla zarządców oraz stanowi kompendium wiedzy na temat tego, jakie założenia powinien spełniać bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Na stronie znajdują się odnośniki do obowiązujących przepisów, filmy instruktażowe oraz poradniki dla zarządców placów przygotowane w ramach tegoż międzynarodowego projektu. Można tam również znaleźć poradnik „Jak stworzyć bezpieczne miejsce zabaw dziecięcych” autorstwa Marka Kosmali, sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
Przykładowe publikacje do pobrania ze strony www.placezabaw.uokik.gov.pl :

Powered by WordPress
Zapytaj o wycenę:

Instytucja/Firma

Twój e-mail:

Temat wiadomości:

Twoja wiadomość:

×