Już w środę rozpoczynają się Targi Zieleni i Małej Architektury Miejskiej – Eplacezabaw

Już w środę rozpoczynają się Targi Zieleni i Małej Architektury Miejskiej

GREEN CITY EXPO to spotkanie profesjonalistów i pasjonatów dobrze zagospodarowanej przestrzeni publicznej w miastach i miasteczkach w Targach Kielce. Wydarzenie rozpoczyna się już 28 lutego. Redakcja portalu Eplacezabaw.pl objęła patronat nad tym wydarzeniem. 

Dobrze zaprojektowana i utrzymana zieleń miejska oraz elementy małej architektury, takie jak meble miejskie, fontanny, oświetlenie mają wpływ na wizerunek miasta i nadają przestrzeni unikalny charakter.

Projekty związane z małą architekturą miejską i strefami rekreacji dla dorosłych i dla dzieci stanowią największą grupę wśród zadań realizowanych w ramach budżetów obywatelskich we wszystkich regionach Polski.

Podczas  GREEN CITY EXPO odbywających się w Targach Kielce pokazane zostaną urządzenia i technologie do utrzymania terenów zielonych, ochrony i pielęgnacji drzewostanu, realizacji rozwiązań zachowujących powierzchnie biologicznie czynne, jak zielone dachy czy mini-parki. Zaprezentują się także producenci ławek, wiat, gazonów, systemów identyfikacji wizualnej czy wyposażenia stref relaksu, takiego jak siłownie plenerowe.

Uczestnicy konferencji i innych spotkań towarzyszących targom rozmawiać będą o kształtowaniu zieleni i przestrzeni miejskiej, ich wpływie na jakość życia mieszkańców, a także wymienią się doświadczeniami ze swoich inicjatyw w tym zakresie. Pokazane zostaną interesujące realizacje w Polsce i za granicą, szczególnie z obszaru Skandynawii, słynącej z niepowtarzalnego dizajnu, również w dziedzinie małej architektury.

Targi skierowane są do osób, które zawodowo zajmują się planowaniem i gospodarką miejską, przedstawicieli samorządów, służb komunalnych, zarządców nieruchomościami, projektantów, jak i mieszkańców miast i miasteczek czy lokalnych organizacji społecznych. Zapraszamy wszystkich, dla których ważne są jakość i  walory wizualne otoczenia ich miejsc pracy, zamieszkania i wypoczynku.

Zobacz: Zaproszenie 

Informacja Targi Kielce.

 

 

Powered by WordPress