Mamy pomysł na recyclingowe miejsce dla dzieci – kuchnie z drewna, liny do balansowania, miejsce z palet i opon, które dzieci mogłyby stworzyć. Czy to w ogóle jest możliwe? Czy jak takie miejsce nie będzie miało w swojej nazwie „plac zabaw”, to jest to łatwiejsze? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki, jak i w którym kierunku działać. – Eplacezabaw

Mamy pomysł na recyclingowe miejsce dla dzieci – kuchnie z drewna, liny do balansowania, miejsce z palet i opon, które dzieci mogłyby stworzyć. Czy to w ogóle jest możliwe? Czy jak takie miejsce nie będzie miało w swojej nazwie „plac zabaw”, to jest to łatwiejsze? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki, jak i w którym kierunku działać.

Zgodnie z pierwszą częścią normy EN 1176, dotyczy ona wyposażenia placów zabaw przeznaczonego do indywidualnego i zespołowego użytkowania przez dzieci. Dotyczy ona także pozostałych elementów zainstalowanych na placu zabaw, służących dzieciom do zabawy, chociaż nie wyprodukowanych w tym celu. W normie określono wymagania dotyczące ochrony dziecka przed zagrożeniami, których nie jest ono w stanie przewidzieć, używając sprzętu zgodnie z przeznaczeniem lub w sposób możliwy do przewidzenia. Wg definicji, wyposażenie placu zabaw to sprzęt i konstrukcje, łącznie z częściami i elementami konstrukcyjnymi, którymi lub na których dzieci mogą się bawić w pomieszczeniach lub na otwartej przestrzeni, indywidualnie lub grupowo, zgodnie z ich upodobaniami i regułami zabawy, które mogą w każdej chwili ulec zmianie.

Opisywane miejsce dla dzieci spełnia kryteria definicji placu zabaw i powinno być zgodnie z wyżej przytoczoną normą.

Robert Maciejczyk

Dyrektor techniczny KEMA

Powered by WordPress