Najdłuższy pumptruck w Rudzie Śląskiej został otwarty – Eplacezabaw

Najdłuższy pumptruck w Rudzie Śląskiej został otwarty

Można już korzystać z najdłuższego w Rudzie Śląskiej toru rowerowego typu pumptrack. Właśnie został on oddany do użytkowania. Rowerowy plac zabaw znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Gwareckiej w Bykowinie. Ma 220 m długości, a jego budowa kosztowała ok. 200 tys. zł. To już czwarta atrakcja tego typu w Rudzie Śląskiej. Pozostałe pumptracki znajdują się w Bielszowicach, Rudzie i Halembie. Ostatnie dwa powstały w tym roku. Oprócz tego od prawie trzech miesięcy przy ośrodku sportowym Burloch Arena w Orzegowie funkcjonuje ścieżka rowerowa MTB.

pumptruck1
Pumptruck, fot. UM Ruda Śląska

„Nasze miasto powoli staje się już znane z tych niezwykle popularnych wśród młodzieży torów rowerowych. Pumptracki budujemy w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejących obiektów, takich jak plac zabaw, siłownia terenowa czy boisko. W ten sposób tworzymy swego rodzaju centra sportowo – rekreacyjne w każdej dzielnicy – tłumaczy prezydent Grażyna Dziedzic – Tak też jest i w Bykowinie. Obok nowego pumptracka znajduje się już piłkarski orlik oraz plac zabaw, a już 6 grudnia będzie tu funkcjonować sezonowe lodowisko „- dodaje.

Inwestycja w Bykowinie ma 220 m długości i jest najdłuższym pupmtrackiem w mieście. Tym samym na tle pozostałych charakteryzuje się największym poziomem trudności. Przypomnijmy, że od sierpnia tego roku można korzystać z pumptracka zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 15 w Halembie przy ul. Energetyków oraz z toru znajdującego się przy ul. Norwida w Rudzie. Z kolei pierwszy pumptrack w Rudzie Śląskiej powstał w 2015 r. w Parku Strzelnica w Bielszowicach. W jego bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowany jest nowoczesny plac zabaw, siłownia terenowa oraz kompleks boisk.

Pumptracki to nie jedyne inwestycje rowerowe, które powstały w ostatnim czasie w Rudzie Śląskiej. Od września na Burloch Arenie rowerzyści mogą korzystać z toru terenowego o długości 800 m i 2 m szerokości. Został on wykonany z nawierzchni szutrowej i jest częściowo powiązany z istniejącą już wyasfaltowaną drogą wewnętrzną.

Cztery rowerowe inwestycje zrealizowane w tym roku w Rudzie Śląskiej kosztowały 660 tys. zł. Miasto stara się o ich dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej.

„Nasz wniosek znajdował się na liście rezerwowej. Dzięki temu, że podczas rozliczania całego programu nie wykorzystano wszystkich środków, nasz projekt trafił do oceny do ministerstwa. Teraz czekamy na ostateczną decyzję – informuje wiceprezydent Michał Pierończyk. W przypadku przyznania dofinansowania miasto otrzyma 166 tys. zł”.

źródło: UM Ruda Śląska

Powered by WordPress