Nowe atrakcje w Kraśniku – Eplacezabaw

Nowe atrakcje w Kraśniku

Kolejne miasto rozpoczyna dużą inwestycję dla najmłodszych mieszkańców . W Kraśniku właśnie rozpoczyna się realizacja dużej inwestycji na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zakres prac obejmuje m.in. kompleksową przebudowę placu zabaw, remont nawierzchni skateparku, remont płyty betonowej pod lodowisko zewnętrzne i park street workout, budowę parku street workout, budowę siłowni zewnętrznej, renowację zniszczonych powierzchni trawiastych oraz nowe nasadzenia zieleni. Projekt obejmuje także wykonanie ściany przeznaczonej dla twórców graffiti, a także band potrzebnych do utworzenia lodowiska w okresie zimowym (lodowsko z bandami już funkcjonowało tej zimy).

Wizualizacja placu zabaw, foto: UM Kraśnik

Prace będą prowadzone w terminie od 9 kwietnia do 24 maja 2018 r. i zostały zaplanowane w ten sposób, żeby wykonawca mógł wejść na plac budowy w możliwie najwcześniejszym terminie i wykonał wszelkie prace jeszcze przed właściwym sezonem letnim. Wymagało to zsynchronizowania poszczególnych etapów realizacji tej inwestycji, tak aby wszystkie prace przygotowawcze zostały wykonane w okresie zimowym i to się doskonale udało.

Remont płyty pod lodowisko oraz montaż urządzeń parku street workout i siłowni zewnętrznej nie będzie stanowił problemu dla mieszkańców. Trochę gorzej wygląda sytuacji ze skateparkiem i placem zabaw. W czasie prowadzenia prac będzie to plac budowy i nie będzie możliwości korzystania z urządzeń.

Przepraszamy za czasowe utrudnienia wprowadzone wyłącznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników. Zachęcamy do korzystania z innych miejskich obiektów rekreacyjnych, które już zostały przygotowane do sezonu. Mamy też dobrą wiadomość – wykonawca robót zapewnił, że jeszcze przed tegorocznym Dniem Dziecka cały, nowoczesny obiekt zostanie oddany ponownie do użytku.

Największe zmiany przejdzie plac zabaw, który zostanie kompletnie przebudowany. Pojawią się nowe atrakcje dla najmłodszych: różnorodne huśtawki, zjeżdżalnie, w tym linowa, trampoliny, zestawy zabawowe. Prawdziwą furorę zrobi zapewne nowoczesna piaskownica – fabryka piachu.  Oprócz nowych urządzeń dla dzieci pojawią się również i to w dużej ilości ławki dla rodziców i opiekunów. Nie zabraknie stołów piknikowych czy stojaków na rowery. Atrakcją staną się zapewne leżaki miejskie. Całości inwestycji dopełnią nasadzenia bylin, krzewów i drzew, tak aby powstało unikatowe miejsce wypoczynku dla całych rodzin.

Całkowity koszt zdania to 1 869 526, 00 zł, zadanie zostało częściowo sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki dotacją w wysokości: 479 000,00 zł.

 

Powered by WordPress