Nowoczesny plac zabaw powstanie w Piekarach Śląskich. – Eplacezabaw

Nowoczesny plac zabaw powstanie w Piekarach Śląskich.

Rolkowisko, streetworkout, siłownia, gruntowna przebudowa kąpieliska i stworzenie wodnego placu zabaw to tylko niektóre elementy nowoczesnego terenu rekreacyjno – sportowego, który powstaje w piekarskim MOSiR.

Rozbudowa MOSIR Piekary Śląskie, foto: UM Piekary Śląskie

Rozbudowa MOSIR Piekary Śląskie, foto: UM Piekary Śląskie

Pierwszy etap rozbudowy Miejskiego Ośrodka Sportu  Rekreacji ruszył pod koniec października 2016.  W pierwszym etapie, który ma kosztować 1 mln 696 tys. zł na obiekcie przy ul. Olimpijskiej mają powstać trzy korty tenisowe i boisko wielofunkcyjne. Ponadto będzie postawiona ścianka treningowa dla osób, które dopiero będą się uczyć gry w tenisa. Część inwestycji obecnie realizowanej na terenie MOSiRu otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 392 tys. zł. Dofinansowanie obejmuje budowę dwóch kortów tenisowych oraz boiska wielofunkcyjnego.

Realizacja pierwszego etapu ma potrwać, jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać, do stycznia 2018 roku. Kolejny etap rozbudowy  zaplanowany jest na przyszły rok. Zakłada on m.in. doposażenie placu zabaw, budowę siłowni pod chmurką i do kalisteniki, niemniej nadal trwają prace nad ostatecznym kształtem pełnej rozbudowy bazy MOSiRu. Szacowana wartość drugiego etapu ma wynieść około 1,5 mln zł, a cała inwestycja łącznie ma kosztować 3,2 mln zł.

Już za niespełna trzy miesiące najmłodsi mieszkańcy Piekar będą mogli cieszyć się nowoczesnym i innym niż wszystkie placem zabaw, którego budowa właśnie ruszyła. Symbolicznie, poprzez wbicie pierwszej łopaty, budowę zapoczątkowała Prezydent Miasta Piekary Śląskie – Sława Umińska-Duraj.

Stare elementy dotychczasowego placu zabaw, które wiernie służyły dzieciom, zostaną przeniesione na teren szkoły podstawowej nr 9 oraz Miejskich Przedszkoli nr 4 i 5 w Piekarach Sląskich. W trosce o ochronę przyrody, przed rozpoczęciem prac budowlanych przesadzone zostaną również rosnące w tym miejscu drzewka i krzewy. Ta inwestycja to kolejny znaczący krok w stronę zrealizowania planów związanych ze stworzeniem nowoczesnej bazy sportowo-wypoczynkowej na piekarskim MOSiR’ze.  Nowe boiska i korty do gry w tenisa są już na wykończeniu. Siłownia, streetworkout i rolkowisko niebawem również wejdą w fazę realizacji. Ostatnim etapem będzie gruntowna przebudowa kąpieliska i stworzenie wodnego placu zabaw, który mieszkańcy wybrali w ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku mieszkańcy Piekar Śląskich będą mieli nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt na miarę XXI wieku.

Powered by WordPress