Podwrocławski labirynt w kukurydzy ponownie otwarty. – Eplacezabaw

Podwrocławski labirynt w kukurydzy ponownie otwarty.

W podwrocławskich Kobierzycach można pospacerować w oryginalnym miejscu – labiryncie w kukurydzy. Labirynt powstał w 2014 roku. Od 6 września będzie można znowu pospacerować po nim. W dzień otwarcia przewidziano też różne atrakcje.

Labirynt kukurydzy, for: UM Wrocław

Labirynt kukurydzy, for: UM Wrocław

By go stworzyć, wykorzystano 100 tysięcy roślin o wysokości 3 m. Posadzono je w 13 kręgach na powierzchni półtora hektara. Do labiryntu można wybrać się na własną rękę. Wjazd na pole znajduje się po lewej stronie jadąc z Wrocławia w kierunku Kobierzyc,  kilkaset metrów od sygnalizacji świetlnej w Magnicach. Jeżeli wybierzecie się komunikacja zbiorową do Kobierzyc dojedziecie autobusem linii 862 z Dworca Głównego lub 872, 882, 892 i 852 z pętli na Krzykach. Do samego pola będziecie musieli wtedy dotrzeć na piechotę, kierując się krajową 8 w stronę Magnic.  – Przejście całego labiryntu może zająć około 40 minut. Na początku zdarzało się, że ludzie mieli spory problem z odnalezieniem wyjścia. Dlatego teraz rozstawiliśmy drogowskazy – mówił po otwarciu atrakcji Tomasz Skorupski z „Nasion Kobierzyc”, organizatora labiryntu. – Stworzenie kukurydzianej pułapki zajęło kilka godzin. Więcej czasu trzeba poświęcić na utrzymanie labiryntu. Jaki jest jego cel? Chcemy promować kukurydzę, pokazać, że jest zdrowa i smaczna. No i oczywiście chodzi też o zabawę – dodaje. Organizatorzy kukurydzianego labiryntu ostrzegają jednak przed nocnym zwiedzaniem. – Taki spacer z latarkami jest na pewno bardzo atrakcyjny i klimatyczny. Jednak w nocy łatwo natknąć się na dziki, które są wielkimi smakoszami kukurydzy. A takie spotkanie może zakończyć się różnie – dodaje Skorupski

Labirynt w 2015 bił rekordy popularności, przyciągnął tysiące turystów. Nic dziwnego, skoro nie zawsze ma się możliwość poczuć się jak Tezeusz, kręcący się po niekończących korytarzach. Takie błądzenie pokaże również, kto najlepiej radzi sobie z orientacją w terenie i komu uda się najszybciej znaleźć drogę na środek pola i z powrotem.

W pierwszy dzień udostępnienia pola zwiedzającym przygotowano również wiele atrakcji. Chętni będą mogli przelecieć się balonem, wystąpią również zespoły ludowe, które będą umilać czas. Wystawcy przedstawią też swoje towary, między innymi artykuły chemiczne, miód i owoce. Odbędzie się również pokaz sprzętu rolniczego i prezentacja odmian kukurydzy. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00.

 

Powered by WordPress