Szczecin wybrał wykonawcę otwartych stref aktywności. – Eplacezabaw

Szczecin wybrał wykonawcę otwartych stref aktywności.

Rozstrzygnięto przetarg na „Utworzenie Otwartych Stref Aktywności w Szczecinie wraz z aplikacją treningową dostępną na wszystkie smartfony wyposażone w systemy Android i OS”. Wygrała firma TLS SPORT Sp. z o.o. ze Szczecina.

Inwestycja obejmuje budowę małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Strefy Aktywności to ogólnodostępne, wielofunkcyjne, plenerowe strefy aktywności, skierowane do różnych grup wiekowych. Strefy powstaną przy Szkołach Podstawowych Nr 28, 42, 51 i 74 oraz przy Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej.

Każda strefa składać się będzie z: zewnętrznej siłowni plenerowej; strefy relaksu wyposażonej w stoły do gry w szachy i ławki parkowe;  placu zabaw o charakterze sprawnościowym; przestrzeni STREET WORKOUT w której znajdą się urządzenia treningowe opracowane przez gimnastyków (certyfikowane, bezpieczne, dostosowane do wieku użytkowników). Strefy znajdujące się przy Szkołach Podstawowych dostosowane będą dla osób niepełnosprawnych. Projekt obejmuje również przygotowanie aplikacji treningowej na smartfony wyposażone w systemy Android i OS. Aplikacja pokazywać będzie prawidłowe wykonywanie ćwiczeń na urządzeniach w strefie street workout.

Głównym założeniem Stref Aktywności jest ich ogólnodostępność i dostosowanie dla osób w różnym wieku i różnym poziomie sprawności fizycznej. Urządzenia powstałe w ramach strefy street workout umożliwią m.in. trening kalisteniki.

Na zrealizowanie inwestycji przyszły wykonawca będzie miał nie więcej jak 100 dni od momentu podpisania umowy. Koszt to 1 250 000,00 zł.

Źródło: Miasto Szczecin fot. Pixabay

Powered by WordPress