Nowe miejsca rekreacji otwarte dla mieszkańców Kruszwicy – Eplacezabaw

Nowe miejsca rekreacji otwarte dla mieszkańców Kruszwicy

Nowoczesne place zabaw, siłownie zewnętrzne oraz obiekty małej architektury to efekt realizacji projektu. Ścieżka rekreacyjno -turystyczna na terenie Kruszwicy. Nowe obiekty zostały już oddane do użytku mieszkańcom.

30 kwietnia na Osiedlu Zagople odbyło się uroczyste otwarcie nowych miejsc rekreacji, podczas którego Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak w towarzystwie najmłodszych mieszkańców gminy dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. Z okazji zakończenia realizacji projektu zorganizowano mnóstwo atrakcji dla dzieci, które mogły nie tylko wypróbować każde nowe urządzenie, ale również spędzić miło czas podczas zabaw zorganizowanych przez animatora w otoczeniu baniek mydlanych i bajkowych postaci. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki w postaci waty cukrowej.

Cieszę się, że po kilku latach starań udało nam się zrealizować ten projekt z korzystnym dofinansowaniem. Był on niezwykle ważny dla naszych mieszkańców i mam nadzieję, że nowopowstałe obiekty będą im służyć przez wiele lat – wyznaje Dariusz Witczak, który już w 2015 roku zgłosił ten projekt do dofinansowania ze środków unijnych.

W ramach projektu powstały trzy kompleksy rekreacyjne. Największy z nich zlokalizowany jest na „Zagoplu”. Znajduje się tu przede wszystkim ogromny zestaw zabawowy w kształcie zamku, zawierający m.in. szereg zadaszonych wież, zjeżdzalnię tubową, spiralną  i prostą, pomosty stałe i ruchome, przeplotnie linowe i drewniane, drabinki, ściankę wspinaczkową oraz rurę strażacką. Ponadto znajdują się tu również inne urządzenia, takie jak: huśtawka wahadłowa, bujak sprężynowy, piaskownica, karuzela dostosowana do osób niepełnosprawnych, siłownie zewnętrzne, stoły do gry w szachy, ping – ponga i piłkarzyki oraz urządzenie linarne.

Pozostałe dwa kompleksy rekreacyjne znajdują się w pobliżu plaży przy ul. Nadgoplańskiej oraz przy przystani żeglarskiej LOK „Popiel”. Pierwszy z nich wyposażono w elementy placu zabaw, takie jak: huśtawka wagowa, bujak sprężynowy, bujak quad oraz zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, pomostem, wieżą i ścianką wspinaczkową. Co ciekawe, zastosowano tu  nawierzchnię bezpieczną w postaci wykładziny igłowanej. Podczas gdy dzieci będą się bawić ich opiekunowie mogą skorzystać z zamontowanych tam urządzeń siłowni zewnętrznej. Drugi kompleks, znajdujący się przy ul.Żeglarskiej pełni głównie funkcję strefy fitness, którą wyposażono w siłownie zewnętrzne oraz urządzenia do fizycznego wysiłku zamontowane na nawierzchni syntetycznej. Wszystkie obiekty zostały ogrodzone oraz wyposażone w małą architekturę (ławki, kosze oraz stojaki na rowery).

Gmina Kruszwica otrzymała unijne wsparcie na realizację tego zadania. Udało nam się pozyskać pół miliona złotych dofinansowania w konkursie organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Czarnoziem na Soli. Wsparcie pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 20142020 – wyjaśnia Bartosz Krajniak Zastępca Burmistrza Kruszwicy oraz Wiceprezes LGD Czarnoziem na Soli.

Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego była firma Fenster s.c. z Bydgoszczy.

Powered by WordPress