Place zabaw dla dzieci – Eplacezabaw

Place zabaw dla dzieci

Zobacz Katalog Producentów

Raj dla najmłodszych czyli plac zabaw spełniający normy bezpieczeństwa

Każde dziecko poszukując rozrywki i kontaktu z rówieśnikami najlepiej odnajdzie się na placu zabaw. Coraz więcej placów zabaw, spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. To miejsca w których najmłodsi mogą spokojnie oddać się beztroskiej zabawie w gronie innych dzieci. Obecnie, dzięki wsparciu Unii Europejskiej i działaniom samorządów lokalnych, powstaje coraz więcej tego typu miejsc.

Nowoczesne place zabaw dla dzieci wyposażone są w wiele elementów o różnym przeznaczeniu. Pojedyncze urządzenia wolnostojące, takie jak piaskownica, bujany konik czy sprężynowe bujaki, zapewniają mnóstwo frajdy i pozwalają pozytywnie spożytkować nagromadzoną energię. Oczywiście nikt z nas nie mógłby wyobrazić sobie placu zabaw bez huśtawek czy zjeżdżalni, dlatego też są one nieodłącznym elementem tych miejsc. Dla najmłodszych najważniejsze miejsce na placu zabaw to piaskownica.

place zabaw dla dzieci

Plac zabaw dla dzieci fot. Pixabay

Place zabaw dla dzieci – wskazówki dla zamawiających

W związku z tym, że z różnych przyczyn coraz więcej szkół, placówek i osób prywatnych decyduje się na budowę placu zabaw, polecamy aby skorzystać z usług profesjonalnych firm. Jakość wykonania ma bezpośrednie przełożenie na czas użytkowania poszczególnych zestawów zabawowych.  Poszukując informacji warto zapoznać się z treścią strony internetowej eplacezabaw.pl. Witryna prezentuje dane kontaktowe do przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i dystrybucją poszczególnych elementów składających się na place zabaw. Zdecydowana większość firm zajmuje się również montażem i realizacją inwestycji. Mając świadomość, że wybudowany plac musi być jak najbezpieczniejszy, naprawdę warto skorzystać z usług prawdziwych fachowców a na publiczne przestrzenie wybrać certyfikowane urządzenia.

Współpracując z projektantem należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj poszczególnych elementów służących do zabawy, ale również, a może przede wszystkim, na rodzaj podłoża. To właśnie dobór prawidłowej nawierzchni zapewni bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom i zminimalizuje ryzyko bolesnych stłuczeń. Profesjonalne nawierzchnie syntetyczne stosowane na nowoczesnych placach mają za zadanie amortyzować upadek dziecka. Projektując miejsce zabaw, w szczególności takie do użytku publicznego, nie możemy koncentrować się tylko i wyłącznie na jednej grupie wiekowej. Asortyment urządzeń powinien obejmować elementy zarówno dla najmłodszych, jak też starszych. Plac zabaw powinien bowiem być miejscem integracji wszystkich dzieci bez ograniczeń na wiek czy płeć. Bardzo istotną rolę odgrywają tu sprzęty sportowe, przeznaczone na przykład do wspinaczki. Dzięki tego rodzaju udogodnieniom, maluchy będą mogły nie tylko wspaniale się bawić, ale również ćwiczyć koordynację ruchową i logiczne myślenie. Nie należy zapominać o doborze odpowiedniej roślinności, to kwiaty, drzewa i krzewy uczą nasze dzieci współistnienia z przyrodą, dzięki nim plac zabaw stanie się ciekawszy, jeszcze bardziej atrakcyjny dla najmłodszych.

Mając na uwadze oszczędności, wciąż jeszcze wielu inwestorów decyduje się na kupno produktów czy urządzeń, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa. Jest to błąd, który w przyszłości może kosztować sporo problemów. Poszukując sprzętu odpowiedniego na plac zabaw dla dzieci do użytku publicznego, naprawdę warto zwrócić się w kierunku produktów posiadających odpowiedni certyfikat. Wszystkich którzy mają wątpliwości związane z bezpieczeństwem placów zabaw i tym jak powinien przebiegać prawidłowy proces inwestycyjny zapraszamy do skorzystania z możliwości zadawania pytań przez naszą zakładkę Zapytaj Eksperta.

Powered by WordPress