Siłownie zewnętrzne – Eplacezabaw

Siłownie zewnętrzne

Zobacz Katalog Producentów

Siłownie plenerowe na świeżym powietrzu

Nie masz czasu, aby pójść na siłownię i zadbać o swoją sylwetkę? Nie chcesz tracić pięknej pogody na to, aby siedzieć zamkniętym w czterech ścianach sali fitness? Wcale nie musisz tego robić! Możesz ćwiczyć na świeżym powietrzu – przy okazji wyjścia z psem na spacer albo z dzieckiem na plac zabaw. Możesz po drodze z pracy lub na zakupy zatrzymać się na placu przed domem i ćwiczyć na sprzętach wchodzących w skład zewnętrznej siłowni. W wielu miastach w całej Polsce takie miejsca, przypominające nieco place zabaw – z tym, że nie dla dzieci, ale dla dorosłych, cieszą się coraz większą popularnością. Można tam spotykać się z przyjaciółmi i sąsiadami, jak też nawiązywać nowe znajomości z osobami mającymi podobne zainteresowania, nie tylko jeśli chodzi o aktywność na świeżym powietrzu. Urządzenia na siłownie zewnętrzne zapewniają firmy wyspecjalizowane w dostarczaniu sprzętu outdoor fitness. Zwykle w ich ofercie znajdują się również kompletne place zabaw dla dzieci, które uzupełniają ofertę siłowni. Na stronie eplacezabaw.pl prezentujemy kontakt do firm oferujących tego typu sprzęt.

WB DUET 5

Siłownie zewnętrzne – fot. WB Duet

Siłownie zewnętrzne – dla kogo?

W zasadzie siłownie zewnętrzne przeznaczone są dla wszystkich – niezależnie od wieku, płci czy wykonywanego zawodu. Miejsca takie mają ten atut, że można na nich ćwiczyć na dworze i oddychać świeżym powietrzem, a na dodatek nie trzeba płacić za wstęp. Spółdzielnie mieszkalne lub wspólnoty mieszkaniowe dbają o to, aby w przestrzeniach parkowych czy między blokami, znalazł się teren na zaaranżowanie zewnętrznej siłowni.

Z takich specjalnych miejsc do ćwiczeń skorzystają osoby młode, chcące po prostu poćwiczyć. Jednak równie dużym zainteresowaniem taka aktywność cieszy się wśród seniorów. Nie mają oni zwykle motywacji ani śmiałości ku temu, aby wybrać się na normalną siłownię. Możliwość spróbowania ćwiczeń na przyrządach za darmo, np. w parku, to dla nich nowość, ale i szansa na poprawę swojej kondycji fizycznej. Siłownia zewnętrzna wpływa nie tylko na budowanie muskulatury, ale też na wyrobienie sobie lepszej kondycji fizycznej. Jest odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa, które chce żyć długo i zdrowo. Dostępne są również siłownie zewnętrzne dla osób niepełnosprawnych.

Gdzie na siłownię zewnętrzną?

Przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednie miejsce na wygospodarowanie siłowni zewnętrznej. Wolny teren w parku, na skwerze pomiędzy blokami czy obok placu zabaw dla dzieci – w takich miejscach można niewątpliwie zrealizować taką inwestycje. Kiedy już wiemy, gdzie wybudować siłownię, przychodzi czas na skompletowanie niezbędnych do niej urządzeń. Standardowo można skorzystać z wioślarza, orbitreka, narciarza, motyla, twistera czy prostownika. To tylko nieliczne przykłady urządzeń siłowych, jakie mogą znaleźć się na placu pełniącym funkcję zewnętrznej siłowni. Warto przy każdym urządzeniu umieścić czytelną informację, jak z niego korzystać.

Sprzęty znajdujące się na siłowniach zewnętrznych – outdoorowych, są podobne do tych, jakie możemy znaleźć na siłowniach tradycyjnych, ale ich konstrukcja wykonana jest z trwałej stali, zaś poszczególne elementy z tworzywa sztucznego i gumy. Urządzenia te są bezobsługowe i wykazują wysoką odporność na wszelkie czynniki zewnętrzne. Warto korzystać z renomowanych producentów produkujących siłownie zgodne z normą. W 2018 realizowany będzie program OSA – otwarte strefy aktywności. Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej. Więcej informacji na temat programu znajdą Państwo tutaj: Program OSA – otwarte strefy aktywności. 

Zobacz też – Producenci i dystrybutorzy siłowni zewnętrznych

Powered by WordPress