SATERNUS – rekreacja bez granic – rozmowa z panią wiceprezes Anną Bielak-Dworską – Eplacezabaw

SATERNUS – rekreacja bez granic – rozmowa z panią wiceprezes Anną Bielak-Dworską

Jaka jest historia Państwa firmy, kiedy został wyprodukowany pierwszy plac zabaw?

GRUPA SATERNUS jest polską firmą rodzinną, funkcjonującą na rynku placów zabaw od 1993 roku. W tym samym roku, powstał pierwszy plac zabaw na Osiedlu Różanka w Chorzowie.  Rozpoczynaliśmy swoją działalność jako kilkuosobowe przedsiębiorstwo, działające na obszarze Górnego Śląska.  Dziś nasz zespół liczy blisko 100 osób i realizuje zadania na terenie całej Polski oraz w niektórych krajach Unii Europejskiej.

Wasza misja to: „Saternus – rekreacja bez granic”. W jaki sposób ją Państwo realizują?  

„Rekreacja bez granic” wiąże się z naszym podejściem do projektowania produktów, jak i całościowego zagospodarowania przestrzeni, wyposażonej w urządzenia rekreacyjne. Chodzi nam, przede wszystkim, o ograniczanie barier dla osób niepełnosprawnych i projektowanie włączające (inclusive design), tzn. korzystanie z placów zabaw przez różne grupy wiekowe. Ważnym elementem „rekreacji bez granic” jest integracja, w tym międzypokoleniowa. Innymi słowy, chcemy współtworzyć produkty i przestrzenie, w których rekreacja nie będzie miała granic wiekowych, sprawnościowych czy designerskich. A patrząc na naszą misję bardzo dosłownie, prowadzimy coraz szersze działania zmierzające do wzrostu rozpoznawalności marki Saternus na rynkach zagranicznych.

fot. Saternus

Posiadacie bardzo szeroką gamę produktów, co wyróżnia Was spośród innych producentów?.

Jesteśmy miłośnikami tego co robimy i potrafimy to robić dobrze. A ponadto, wielką przyjemność sprawia nam projektowanie coraz to nowych linii produktowych i co roku możemy się pochwalić sporą liczbą nowości. Do moich ulubionych rozwiązań należą Kopalnia Piasku, gdzie dzieci wspólnie wybierają piasek wiaderkami, transportują na taśmach i wytwarzają babki, czy zestawy zabawowe takie jak Straż Pożarna, Policja czy Tramwaj, z których można zbudować miasto.

Jakie są Państwa najnowsze realizacje?

Finalizujemy pierwszy plac zabaw, który powstaje pod ziemią – mam nadzieję, że wkrótce będę mogła Państwu przekazać więcej szczegółów. A z obiektów, które są aktualnie do zobaczenia, polecam place zabaw realizowane w ramach projektu Smocze Skwery w Krakowie, wielopokoleniowy plac zabaw w Bolesławcu, plac zabaw przy nabrzeżu portowym we Fromborku, w Parku Cytadela w Poznaniu czy w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

Dziękujemy za rozmowę i czekamy na informacje o place zabaw budowanym pod ziemią.

Powered by WordPress